Zainstalowane panele przy osuszanej powierzchni emitują promienie podczerwieni w głąb muru, wypychając wilgoć. Podczas pracy następuje podgrzanie muru do temperatury około 60℃ co zapewnia bezpieczeństwo oraz optymalną szybkość suszenia. Metoda osuszania panelami podczerwieni daje doskonałe wysuszenie oraz zabezpiecza przed grzybami i pleśnią, gwarantując stosunkowo niskie zużycie energii elektrycznej. W krótkim czasie wysuszy posadzki, mokre tynki i trudno dostępne miejsca. Po zakończonym procesie można natychmiast rozpoczynać prace konserwatorskie czy wykończeniowe. Panele podczerwieni są ciche, nie zajmują dużo miejsca i nie wymagają nadzoru pracownika technicznego firmy.
Posiadamy na wyposażeniu firmy kilkanaście różnych wymiarów paneli, od niewielkich 50cmx50cm do osuszania wnęki w szafie czy zabudowie do dużych
o powierzchni emisji podczerwieni ponad 2m² które osuszą duży fragment ściany.
Płyty grzewcze można łączyć w pionie i poziomie, stawiać oraz kłaść na posadzce lub podwieszać na wysięgnikach w celu osuszenia wyższych partii ścian, lub sufitów.
Panele w zależności od wymiarów pobierają podczas pracy od 200 do 1200W energii elektrycznej.
Jeżeli budynek posiada aktualną polisę ubezpieczeniową współpracujemy z ubezpieczycielem przy likwidacji szkody. Przygotujemy niezbędną dokumentację, protokoły pomiarowe, kosztorysy i inne dokumenty potrzebne do uzyskania odszkodowania za koszty poszukiwania przyczyny zalania oraz doprowadzenia budynku do stanu sprzed awarii.
Posiadamy profesjonalny sprzęt do osuszania budynków i pomiarów wilgotności. Dysponujemy generatorami do ozonowania i odgrzybiania obiektów budowlanych.
przemysłowa
budynków
budowlana
budynków